12 Лис 2016

Запорозькі козаки вшанували пам’ять Нестора Махно в Гуляй Полі

12 листопада 2016 року за встановленою традицією та рішенням Координаційної Ради з питань козацтва Запорізької облдержадміністрації, в колиску колишнього руху опору окупантам – місто Гуляй Поле, з’їхались отамани, учасники бойових дій, молодь, старшина, захисники правди та віри з семи областей. Біля пам’ятника останнього керівника Запорозького коша ХХ століття, полководця, талановитого організатора самоврядування, сміливого та сильного духом Нестора Івановича Махно відбулася патріотична акція – урочисті збори з нагоди його чергової річниці дня народження.
До захисників України звернувся керуючий Запорізькою єпархією УПЦ КП єпископ Фотій з привітанням, благословив на проведення зборів та провів молебен на помин душі Нестора Івановича Махно.
Відкрив мітинг організатор та керівник Запорозького козацького руху, військовий історик, науковець Дмитро Сухінін, який підкреслив важливість шани й поваги до героїчного минулого, ретельного вивчення життєвої правди та донесення її до козацького братерства. Він говорив про необхідність змити бруд з великих ватажків – героїв минулого; провів паралелі з сьогоденням, коли правнуки – теперішні учасники АТО і спецоперацій “Дозор” та “Перехоплення”, прикордонники, козаки-військовослужбовці та громадські активісти стали на захист Батьківщини від східного ворога та спільними зусиллями зупинили навалу.
Вшанував зібрання й начальник управління культури ОДА В. Мороко, який подякував всім гостям за приїзд та запросив до виставки прапорів козацьких загонів минулого.
Верховний Отаман ВОАК, академік та голова ГО ім. Н.І. Махно – Микола Кущ з Дніпра запропонував перепоховати прах Батьки в Гуляй Полі, повернувши його з Франції.
Підкреслив особисту скромність, доброзичливість і справедливість останнього отамана Великого Степу та віддав йому шану колишній начальник штабу 37-го батальону полковник ЗС України Ілля Лапін. Він розповів про дар полководця в ті далекі часи революції та громадянської війни обирати правильну тактику та стратегію бою для успіху і перемог.
Також виступали Віктор Кучинський, Микола Никипілий, старійшини із Запоріжжя, Енергодару, місцеві депутати-участники АТО та представники волонтерского руху.
Після закінчення урочистостей – Дмитро Валентинович запросив гостей до концерту дітей великого таланту, виставки картин і сувенірів на козацьку тематику. У місцевому краєзнавчому музеї розповіли про історію міста, махновського революційного руху, бойову роботу та розвиток подій у багатьох війнах, які пережили мешкаці Гуляй Поля. Всі присутні були у захваті від мандрівки у героїчне минуле, довго й щиро дякували за увагу до козацтва. В кінці заходу учасники побували в штабі отамана Махно, дякували запорожцям за збереження звичаїв та гарну організацію заходів.
За рішенням оперштабу КРК та бажанням чоловіків-героїв учасників АТО, яких благословила Українська Православна Церква Київського Патріархату на козацтво, – отамани (Дмитро Сухінін, Ілля Лапін, Микола Кущ) провели посвячення в козаки та було створено Гуляйпільську козацьку організацію – як ще один символ Перемоги сили духу та волі над ворогом.

Начальник штабу МСК “Запорозька Січ” Сергій Ігнатченко. 12 листопада 2016 року

[top]