06 Гру 2016

Запорозькі козаки провели міжнародну конференцію патріотичних сил

6 грудня 2016 року в залі урочистих прийомів Запорізької обласної ради зібралися представники потужних козацьких організацій прифронтових областей України. За участі керівника Запорозького козацького руху, заступника Верховного отамана України Дмитра Сухініна, Центру інформації та документації НАТО в Україні та посольства Литви була проведена Перша міжнародна українсько-литовська конференція патріотичних громадських організацій. Від Республіки Литва активну участь в конференції прийняв представник Союзу Стрільців Литви пан Егідіус Кабашинскас.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у війні.
Генерал козацтва Сухініна Д.В. виступив з доповіддю про військово-політичну ситуацію; діяльність в оборонної сфері; роз’яснювальну та охоронну нелегку працю воєнного періоду історії країни; захист громадянського населення; взаємодію з армією, владними інститутами, патріотично налаштованими козацькими громадськими організаціями, штабом волонтерів, з ветеранами АТО та учасниками бойових дій. Він також запропонував ретельно вивчати досвід східноєвропейських патріотичних організацій та створити постійно діючу Асамблею європейських громадських патріотичних організацій для прискорення процесів європейської та євроатлантичної інтеграції, зміцнення дружніх стосунків, обороноздатності країн та дружби між народами.
Шановний пан Егідіус Кабашинскас щиро привітав високе зібрання та розповів про організацію діяльності колег із Союзу Стрільців Литви. Пан Егідіус передав нормативно – правові акти Литви для допомоги нам в роботі, поділився досвідом волонтерської направленості. Він підкреслив великий економічний, інтелектуальний та культурний потенціал нашої області та України в цілому. Дуже високо оцінив наші досягнення в науковій сфері та обороні. Відповів на багато запитань козацьких ватажків щодо оцінки ситуації в Європі та на сході України, говорив як спеціаліст та серйозний ерудований експерт.
Член КРК ЗОДА та начальник управління внутрішньої політики облдержадміністрації Олександр Зубченко проаналізував трирічну діяльність козацького руху, високо оцінив системну допомогу армії, заходи всеукраїнського і міжнародного характеру та щиро подякував гостю за допомогу і корисну інформацію.
Колишній командир 55-Ї артбригади, начальник штабу першого козацького Запорозького батальйону ЗСУ, полковник Ілля Лапін розповів про важкі часи з бойової історії, перемоги та труднощі, підтримав створення Асамблеї та підкреслив важливість поглиблення співпраці з друзями з Литви.
Він наголосив на необхідності й надалі формувати армію України з фахівців, посилювати збройно та зміцнювати стосунки з козацькими загонами, вивчати іноземний досвід та привітав всіх з Днем Української армії.

Після конференції відбулася зустріч з керівником апарату Запорізької обласної ради Володимиром Подорожком, який висловив щиру подяку Литві за допомогу Україні, підкреслив важливість міжнародного співробітництва та взаємної допомоги, підтримав зміцнення спільної роботи Запорозького козацтва та Союзу стрільців Литви, дав високу оцінка роботі козацької ради з питань виховної, оборонної, культурно-історичної та волонтерської праці.

Радник голови КРК ЗОДА з питань
мистецтва та культури Євген Жаворонков 07 грудня 2016 року

[top]