14 Лип 2017

Національно-патріотичний захід українського козацтва.

Голова Координаційної ради з питань козацтва Запорізької ОДА генерал козацтва Сухінін Д.В. організував зустріч отаманів та козаків запорозького краю з Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом, яка відбулася в Києві 14 липня 2017 року. До складу делегації увійшли представники козацьких організацій МСК Запорізька Січ та МКС Українське Гетьманське Військо – Сухінін Д.В., Ігнатченко С.Б., Пилипенко В.П., Авдєєв Р.О., Лямцев К.К., Никипілий М.М., Кошарін О.О., Мельниченко В.І., Вуйко Б.І. Козаки цих організацій брали активну участь в Революції Гідності та з перших днів військової агресії в Криму і на Донбасі долучилися до захисту Батьківщини від ворога; приймали участь в формуванні першого військового козацького батальйону; надавали волонтерську допомогу добровольчим батальйонам в зоні проведення АТО; організовували різноманітні заходи по збору гуманітарної допомоги воїнам і переселенцям.
Напередодні поїздки, ввечері, козаки відвідали Свято-Іллінський храм Дніпровської єпархії УПЦ КП в м. Дніпро. Настоятель храму митрофорний протоієрей Євген Добрянський провів молебень, окропив ікону Покрови Пресвятої Богородиці, козаків та автомобіль свяченою водою і благословив делегацію на поїздку в місто Київ та зустріч з Патріархом Філаретом.
Ранком 14 липня в приміщенні Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату відбулася зустріч козацької делегації з Патріархом Філаретом. Голова Координаційної ради з питань козацтва Запорозької ОДА Сухінін Дмитро Валентинович розповів про участь козаків в період Революції Гідності та війни на сході нашої країни. Дмитро Валентинович передав Патріарху Філарету свою книгу «Вогняні роси» – бойовий літопис запорозького козацтва протягом 2014-2017 р.р. Також розповів про створення нових козацьких організацій.
Патріарх Філарет тепло подякував козаків за оборону України від ворога та сепаратистів, висловив слова щирої вдячності за підтримку Української Православної Церкви Київського Патріархату та благословив на козацькі справи. Козацька делегація після зустрічі з Патріархом Філаретом відвідала музей Гетьманства і Свято-Михайлівський Золотоверхий собор.

Начальник оперативного штабу Координаційної ради генерал-полковник УГВ Мельниченко В.І. 15 липня 2017 року

[top]