Вшанування кошового отамана Івана Сірко

admin on 05.08.2017

Вшанування кошового отамана Івана Сірко (с. Капулівка – 05 серпня 2017 року).
Іван Дмитрович Сірко – характерник, видатна особистість, захисник народу, полководець. В різних документах згадується декілька цікавих цифр про перемоги у битвах – від 224 до 65, але багато наукових праць підкреслюють факт системності цього явища. Це і блискавична військова операція Змієвського полку у 1668 році, коли в результаті швидкого рейду вдалося врятувати життя і волю двом тисячам полонених; розбити величезні сили кримського хана біля Кафи та повернутися без великих витрат. Як зразок бойового мистецтва треба обов’язково згадати фактичне знищення (спалення) турецького міста-фортеці Очаків; здобуття Тавані в 1679 році; Казикермена в 1679 році; знищення столиці татар Бахчи-Сараю, де тільки в полон потрапило чотири тисячі чоловік та звільнено з рабства не одну тисячу українців, московитів, поляків. Для Європи Кошовий війська Запорозького на багато років залишився хрестоматійним прикладом операцій швидкого реагування, коли в період Тридцятирічної війни здобув у іспанців фортецю-місто Дюнкерк. Він створював неможливе, тому козаки вірили, що велика сила допомагає йому та називали його характерником. Безумовно, талант від Бога, багаторічна важка військова робота, практичні дії, ретельне вивчення ТВД, гарно поставлена розвідка, досвід здобутий з юності, підбір кадрів для відповідальних посад у складі старшини та чесний, відкритий характер, самодисципліна та довіра були фундаментом блискавичних успіхів. На всіх фронтах з різним ворогом – на морі, при штурмі фортець чи довгих виснажливих походах у степ з боями тактичного характеру та з використанням різних прийомів і військових хитрощів (засідки, маневри з нібито відступом, комбіновані дії піхоти та кінноти тощо) – отаман спирався на військо, що мало високопрофесійний вишкіл та довіру до командира.
Нині багато років збираються патріотичні козацькі організації біля могили та пам’ятника отаману, вклоняються його праху, говорять добрі, від серця слова, приймають до своїх лав молодь, учасників бойових дій, нагороджують військових та волонтерів.
5-го серпня цього року Фонд отамана Сірко, представники духовенства Української ПравославноЇ Церкви Київського Патріархату спільно з громадськістю, керівництвом міста Нікополь та представниками РДА – провели захід по вшануванню народного героя України – Івана Сірко. Активну участь приймали делегації організацій запорозького патріотичного козацького руху опору, які протягом 2013-2017 р.р. організували та постійно проводять операції “Дозор”, “Перехоплення”та “Козацький волонтер”.
Дуже приємно, що данину шани приїхали віддати старшина Великої Ради отаманів Запорозького козацтва, МГО “Міжнародний союз козаків “Запорозька Січ”, ГО “Запорозьке військо низове “Запорозька Січ” (Костянтин Рижов ), ГО “Козаки-Запорожці” (Павло Білан), ГО “Всеукраїнське братство козаків” з м. Енергодар, ГО “Покровський полк МСК “Запорозька Січ” (Микола Никипілий ), ГО ” Пологівський полк” (Віктор Гонтар), члени Координаційної ради з питань козацтва при Запорізькій ОДА (Роман Авдєєв, Сергій Ігнатченко) та МГО Кодацьке військо Запорозьке (Віктор Кучинський, м. Дніпро).
На таких прикладах мужності ми повинні навчатися самі та навчати наших дітей. Тільки добра пам’ять, збереження традицій та звичаїв дасть змогу передавати з покоління в покоління інформацію про переможні походи, збереження рідної землі, повагу та безмірну любов до Вітчизни.
Будемо ж гідні перемог пращурів. Вічна пам’ять отаману Війська Запорозького – Івану Дмитровичу Сірко!!!

Голова Великої Ради отаманів Запорозького козацтва Дмитро Сухінін.
09.08.2017 року.