24 Бер 2018

Старшинська Рада козацьких організацій

24 березня 2018 року в приміщенні Дніпровської єпархії УПЦ КП було проведено Старшинську Раду козацьких організацій Дніпропетровської області. Перед початком Ради, з благословення Преосвященного Владики Симеона, – в храмі «Несподівана радість» о. Ярослав провів молебень та благословив козаків на проведення заходу. На козацьку Раду були запрошені представники ОДА і Служби безпеки України. Військовий капелан Дмитро Поворотній після молитви привітав присутніх з цією значною подією. Козаки розпочали Раду з виконання Гімну України. Верховний отаман МГО КВЗ Кучинський Віктор та старійшина ВОАК Бощановський Олександр доповіли про створення в Громадській Раді при Дніпропетровській ОДА комітету з питань розвитку козацтва Дніпропетровської області. Козаки підтримали пропозиції направити у відповідні органи звернення про перейменування Дніпропетровської області в Січеславську (доповідач Кучинський Віктор) та про перейменування в місті Дніпро вулиць Малиновського на вулицю Гетьмана Петра Сагайдачного, а вулиці Шмідта – на вулицю Степана Бандери (доповідач Карноза Сергій).
Козаки заслухали доповідь Каракуци Віктора про «Закон про Козацтво, та козацькі організації в Україні», зареєстрований народним депутатом Сергієм Мельничуком у Верховній Раді та прийняли рішення звернутись до авторів закону з вимогою відкликати його на доопрацювання. З пропозиціями та звітами про роботу козацьких організацій виступили козаки Ладигін Владислав, Черненко Олег, Карноза Сергій, Мірошниченко Віктор, Дедюхін Ігор, Мельниченко Володимир та інші.
Обговорюючи спільні заходи на поточні три місяці, козаки прийняли рішення організувати спільний виїзд в Холодний Яр; провести урочисті заходи з нагоди 370-річниці початку визвольної боротьби під проводом Богдана Хмельницького та скоординувати спільні заходи на травневі свята.
Старшинська Рада продовжувалась більше трьох годин. Були різні погляди, різні думки, іноді навіть суперечки, але важливо, що козаки знайшли порозуміння з багатьох питань. Вся козацька старшина висловлює подяку Владиці Симеону за надану можливість скористатись приміщенням єпархії та військовому капелану Дмитру Поворотному за змістовне звернення до козаків. Заступник Голови громадської Ради при ОДА, Верховний отаман МГО КВЗ Кучинський В.І., 26 березня 2018 року

[top]